اخبار و عکس های اگرسیو ایران

عرض سلام خدمت تمامی دوستان و علاقه مندان به رشته ی اسکیت

متاسفانه به دلایل مختلف اخباری قرار نمی گرفت و البته از اسکیترها هم خبر زیادی نبود اما بعد از مسابقات اصفهان، مسابقات اسکیت اگرسیو، برد و بی ام اکس در تهران بگزار شد که در رشته اگرسیو مقام های اول تا سوم را به ترتیب آقایان حسین سهرابی، داریو موربیاتو و علی ارزانلو کسب کردند.

و اینک به اطلاع می رسانیم که در تاریخ بیست و نهم مرداد (91/5/29) مسابقات کشوری اسکیت اگرسیو، اسکیت برد و دوچرخه بی ام اکس با اسپانسری تیم اسکیت  RAZORS در آکادمی اسکیت جوانمردان ایران برگزار خواهد شد و از تمامی ورزشکاران فعال در رشته های فوق دعوت به عمل می آید تا در این مسابقات شرکت کنند. در ضمن تا روز مسابقه یه اسپانسرهای مسابقه اضافه خواهد شد.

مسابقه رٱس ساعت 16 آغاز خواهد شد، دقت داشته باشید که شروع مسابقه رٱس ساعت و بدون تٱخیر خواهد بود.

آدرس: مسیر اول: تهران، اتوبان همت، بریدگی دهکده المپیک، انتهای خیابان هجدهم 18، بوستان جوانمردان ایران، آکادمی اسکیت جوانمردان ایران

مسیر دوم: انتهای اتوبان حکیم، بالاتر ازمیدان المپیک، انتهای خیابان هجدهم 18، بوستان جوانمردان ایران آکادمی اسکیت جوان مردان ایران


+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۲۱ساعت 23:1  توسط نیما منظوری  | 

قابل توجه علاقه مندان به رشته های اسکیت اگرسیو، اسکیت برد و بی ام اکس

ثبت نام کلاس های آموزشی برای سنین 7 تا 14 سال در نوبت صبح به صورت مقدماتی و پیشرفته اسکیت اگرسیو، اسکیت برد و بی ام اکس در اسکیت پارک باشگاه انقلاب آغاز شد و تا تاریخ 31 خرداد ادامه خواهد داشت. کلاس ها در تاریخ 2 تیر ماه آغاز خواهد شد.

کلاس های نوبت بعد از ظهر نیز برای تمام سنین از تاریخ 20 خرداد تا 25 همین ماه خواهد بود.


+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۳/۲۰ساعت 23:2  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام

دوستان اگرسیو باز سراسر کشور، بدینوسیله از همگی دعوت می شود که تا تاریخ 1390/03/20 تعدادی عکس با کیفیت بالا از اجرای تکنیک های خود از اسپات های مختلف برای ما ارسال کنید.

عکس های منتخب، به صورت بنر و پوستر چاپ و در پیست اسکیت توچال (گروه اسکیت و بانجی جامپینگ توچال) نسب خواهد شد.

این اقدام توسط گروه اگرسیو ایران و گروه اسکیت و بانجی جامپینگ توچال صورت می گیرد.

عکس های خود را در سایت شبکه اجتماعی اسکیت ایران آپلود کنید و آدرس آن را در قسمت نظرات همین بلاگ، و همین پست قرار دهید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۳/۱۰ساعت 17:3  توسط نیما منظوری  | 

قابل توجه دوستانی که مربی در رشته های :  اسکیت برد، اسکیت نمایشی، هاکی و پارکور هستند، باشگاه ورزشی شتاب نیاز به تعدادی مربی در رشته های ذکر شده دارد.

دوستانی که تمایل به همکاری دارند، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۲۸۶۰۷۸ تماس حاصل فرمایند.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۰۳ساعت 15:24  توسط نیما منظوری 

دوستان گرامی

بلاخره بعد از مدت ها، سایت اگرسیو ایران افتتاح مجدد شد.

www.aggressive.ir

Designed by: Liberno 

البته فعلا سایت فعالیت محدود خواهد داشت اما به زودی قسمت های بسیاری به آن اضافه خواهد شد.

همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودم ما قصد داریم با اطلاع رسانی در مورد این رشته ی بسیار مهیج اسکیت، علاوه بر مطلع کردن علاقه مندان و افزودن بر تعداد آنان، با به چالش کشاندن فدراسیون و مسئولان این رشته در پیست های مختلف، به بهبود این رشته کمک کنیم.

علاوه بر این، با اجرای برنامه های جدید و متنوع، تلاش خواهیم کرد تا اسکیترها را بیشتر فعال کنیم تا هر کس راهی برای نشان دادن خود داشته باشد. بدین ترتیب، با شناختن یکدیگر علاوه بر همه ی مسائل، بهترین ها را شناسایی خواهیم کرد و این باعث می شود که در مسابقات مختلف، با آگاهی بیشتر نسبت به یکدیگر شرکت کنیم و مثل سابق نباشد که در مسابقه ای که هر یک یا دوسال یکبار برگزار می شد، تازه اسکیترها همدیگر را می دیدند و آشنا می شدند!!

در زیر عکس دوست عزیزمان آقای فرود پارسایی را مشاهده می کنید که در مسابقه ی اصفهان، به اجرای این حرکت پرداختند.

Foroud Parsaei - Royale

امیدوارم با همکاری شما، بتوانیم راه موفقیت را در کنار هم و با هم طی کنیم.

منتظر نظرات شما هستیم.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۱/۱۲ساعت 2:25  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام خدمت همگی

سال نو را به همه ی دوستان تبریک گفته و آرزو می کنم که بهترین لحظات را در کنار عزیزانتان داشته باشید.
همونطور که مطلع هستید مسابقه ی اصفهان هم برگزار شد و سال به سال شاهد قدرت بیشتر و جضور پر رنگ تر شرکت کنندگان در این مسابقات هستیم.

مطابق سال گذشته مسابقه در اسپات لژ (ledge)، در آمادگاه برگزار شد و از هفته های قبل از مسابقه، شاهد تمرین بسیاری از دوستان بودیم.

شرکت کنندگان شامل: وحید خواجه، داریو موربیاتو، شروین نجاتی، سهیل سهیلی، سالار حریت، علیرضا حر، نیما منظوری، میعاد کلینی، سیاوش سهرابی، فرود پارسایی و ارسلان و دوست دیگری که متاسفانه اسمشان را در ذهنم ندارم. 

و اما آنچه که در مسابقه گذشت:

مسابقه کمی دیرتر از ساعت ۲ شروع شد. در سمتی مسابقه ی اسکیت برد آغاز گردید و در قسمتی دیگر، همزمان، وارم آپ و مسابقه ی اگرسیو شروع شد. مسابقه ی اگرسیو در سبک HORSE اجرا شد. دوستان از تهران، اصفهان و شیراز شرکت کرده بودند، البته از شهر کرد هم تشریف آورده بودند اما اکثریت شرکت کننده از این سه شهر بود.

تکنیک ها بسیار پیچیده تر از گذشته اجرا شد و همچنین سرعت مسابقه دهندگان واقعا خیره کننده بود. اکثر حرکت ها همراه با تاپ ساید اجرا می شد و سوییچ آپ در تمامی تکنیک ها قابل مشاهده بود. دوستانی نظیر آقای علیرضا حر، با نگتیو های خاص خود، جلوه ی خاصی به مسابقه داده بودند.

Esfehan, 89

شرکت کننده ها به ۳ گروه تقسیم شدند که هر گروه چهار نفر عضو داشت و این گروه ها و اعضا با قرعه کشی انتخاب گردیدند. نفر اول هر گروه ست (set) را آغاز می کرد و دیگر اعضا باید جواب تکنیک را می دادند تا نوبت نفر بعدی شود و به این ترتیب از هر گروه دو نفر به مرحله بعدی راه پیدا کردند.

سپس بعد از یک سری مسابقه ی دیگر، فینالیست ها انتخاب شدند. در فینال تکنیک ها به اوج خود رسیده بود. در نهایت سه نفر باقی مانند که شامل آقایان وحید خواجه، میعاد کلینی و داریو موربیاتو بودند.

پس از یک فینال نفسگیر، رده بندی نفرات اول تا سوم به این صورت شد:

۱- وحید خواجه

۲- میعاد کلینی

۳- داریو موربیاتو

و اما از نکات مسابقه می توان اشاره کرد به مسائلی نظیر حضور نداشتن دوستانی که هیچ وقت در این مسابقات حضور نداشتند، حضور داریو با توجه به نداشتن تمرین بسیار طولانی مدت که بسیار قابل تقدیر بود، همچنین حضور دوستانی که شرکت نکردند اما با حضور خود در جمع تماشاچیان، به بهتر بودن کیفیت مسابقه و جو آن کمک کرده بودند.

و اما...

در قسمت بانوان:

شاهد اجرای تکنیک ها و سوییچ آپ هایی بودیم که واقعا فرا تر از باورهای ما بود و با دیدن این همه تکنیک های بسیار عالی، جز تحسین چیز دیگری نمی توان گفت. آرزو می کنم علاوه بر این که وضعیت اسکیت اگرسیو کشورمان بهتر شود، برای بانوان هم شرایطی ایجاد شود تا بتوانند به بهترین نحو، استعداد های خود را در اسکیت اگرسیو شکوفا سازند.

در مطلبی که به زودی خواهم نوشت، تحلیل و بررسی خواهیم داشت بر وضعیت جدید اسکیت اگرسیو ایران.

همگی موفق، شاد و سلامت باشید.

دوستان اگر برای سایت خاصی اخبار جمع می کنید، اگر به اطلاعات خاصی در مورد اگرسیو و مسابقات نیاز دارید، کافیست بپرسید یا بفرمائید که به فلان اطلاعات که اینجا گفته نشده نیاز دارید تا ما با همکاری دوستان دیگر برایتان فراهم کنیم.
در هر صورت اگر از اخبار ما استفاده می کنید، ذکر منبع و ماخذ الزامیست.
همکاری صادقانه، بهترین نوع همکاری خواهد بود. (قابل توجه آن دسته از افرادی که با نام مستعار و به شیوه های مختلف، کامنت می گذارند و بدون ذکر ماخذ و منبع، برای وبسایت های دیگر اخبار جمع می کنند).

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۱ساعت 18:41  توسط نیما منظوری  | 

دوستان گرامی،

خدمت تک تک شما سلام عرض می کنم.

ماه ها بود که بلاگ فعال نبود و خود من از این مسأله شدیدا ناراحت بودم. قبل از اینکه به مسائل دیگر بپردازم، می خواهم از همه ی شما بخاطر لطفی که به من داشتید، تشکر کنم. واقعا یکی از قشنگ ترین لحظات زندگیم بود که دیدم برای من پیام تبریک گذاشتید.

دوستان گرامی، از جمله محمد علی حیدری عزیز، اگر سال ها قبل این بلاگ راه اندازی شد، مهم تر از انجام دادن اطلاع رسانی، هدف من پیدا کردن دوستانی بود که هدف و دغدغه های مشترکی دارند و خدا را شاکرم که بهترین دوستانی که ممکن بود را به من نشان داد. خوشبختانه دوست عزیزم آقای دانیال شهری، با راه اندازی شبکه ی اجتماعی اسکیت ایران، کمک بزرگی به ادامه ی راه اسکیترها کردند که جای قدر دانی دارد.

 برای همه ی شما آرزوی موفقیت و شادی و سلامت دارم.

در ادامه باید متذکر شوم که بلاگ و سایت اگرسیو ایران و شبکه ی اجتماعی اسکیت ایران، همسو و در یک جهت حرکت می کنند و بنده به شخصه از هر دو به یک میزان حمایت می کنم. اما اگر از تفاوتی بین این دو سایت بخواهیم بگوییم، باید گفت که شبکه ی اجتماعی اسکیت ایران محلی است برای کنار هم بودن، قسمت کردن عکس، ویدئو، اطلاعات و آموزش. اما در این بلاگ و در آینده ای نزدیک در سایت اگرسیو ایران تلاش می شود که هرگونه اطلاعات، اخبار و گزارشات و مسائلی که قابل بحث اند به صورت رسمی مورد بحث و بررسی قرار گیرند و همانند گذشته محلی است که ما با بیان کردن مشکلات، نقاط قوت و ضعف اسکیت اگرسیو ایران، علاوه بر دوستان و اسکیترها، مسئولان این رشته را نیز آگاه کنیم و به نوعی صدای خود را به فدراسیون و سایر مراکز ورزشی برسانیم.

و اما، بعد از پایان یافتن تابستان و با آغاز فصول سرما، اسکیت هم باز وارد دوره ی سکون و بی تحرکی خود شده، مخصوصا در تهران که متاسفانه عده ی زیادی تمرین را کنار گذاشته اند یا به کلی از ایران رفته اند (از جمله دوست خوبمان ایلیاسرتیپی).

به نظر می رسد که علاوه بر سرما، عوامل دیگری نظیر کنکور و امتحانات باعث شده که شهرهای دیگر هم کمتر خبر ساز باشند. البته منظورم خبرهای رسمی است.

اسکیت پارک های جدید و جالبی در تهران ساخته شده که موج جدیدی از هیجان را در اسکیترها ایجاد کرد که متأسفانه آن هم گذرا و کوتاه مدت بود. البته از مهمترین دلایلی که باعث سرد شدن اسکیترها نسبت به این مکان ها می شود می توان به دور بودن و کمبود فرهنگ اسکیت اگرسیو و برد در اهالی آن مناطق که باعث درگیری هایی هم شد، اشاره کرد.

در ضمن، آقای علی انصاری (از گروه ایران اکستریم)، اسکیت شاپی در مجتمع اسکان دایر کرده اند که علاوه بر انواع اسکیت برد، با همکاری آقای شروین نجاتی، مدل های مختلفی از اسکیت های USD و Xsjado جهت فروش عرضه می کنند.

از دوستان شهرهای دیگر تقاضا می کنم که باز هم مثل گذشته ما را یاری کنند و با رساندن اخبار و گزارشات و ثبت آن در این بلاگ، به ادامه ی راه اطلاع رسانی و آموزش و یافتن دوستان و استعداد های بیشتر، کمک کنند. امیدوارم مسابقات و همایش ها هر چه زودتر آغاز شوند تا باز هم همگی در کنار هم باشیم.

 از همگی بینهایت ممنونم و بهترین ها را برایتان آرزو دارم.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۹/۱۱/۰۱ساعت 5:43  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

دوستان عزیز مسابقه ی ورت (هف پایپ) در رشته ی اگرسیو برگزار خواهد شد.

تاریخ: چهاردهم مردادماه

مکان: کاشان، بلوار قطب راوندی، پارک مدنی

همراه داشتن هلمت (کلاه ایمنی) الزامیست.

Kashan Half Pipe Contest

با آرزوی موفقیت برای همگی.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ساعت 16:20  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام خدمت همگی

دوستان گرامی، در تاریخ هفتم مرداد ماه مسابقه ی اسکیت برد و اسکیت اگرسیو در مینی پایپ تابان برگزار خواهد شد.

هزینه ی شرکت در مسابقه ۴ هزار تومان می باشد.

ساعت شروع: ۱۷

آدرس: بزرگراه رسالت- بعد از پل سید خندان- نرسیده به خیابان کرمان- جنب پارک تابان  

Mini Pipe Contest

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ساعت 0:17  توسط نیما منظوری  | 

دوستان گرامی و علاقه مندان به رشته ی اسکیت برد و همچنین دوستان اگرسیو باز، که گاهی اسکیت برد هم تمرین می کنند، در روز جمعه هجدهم (۱۸) تیر ماه، ساعت ۵، مسابقه ی High Ollie برگزار خواهد شد.

آدرس: تهران، گیشا (کوی نصر)، انتهای خیابان پیروزی، زمین اسکیت بوستان گفتگو

High Ollie Contest

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۴/۱۵ساعت 18:9  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام خدمت همگی

برخلاف هفته های گذشته که اسکیت اگرسیو ایران کم تر خبر ساز بود این روزها اخبار خوشی به گوش می رسد!

اولین خبر اینکه با تلاش های فراوان دوست عزیزمان آقای شروین نجاتی، مینی پایپی ساخته شد و هم اکنون در حال گذراندن مراحل آخر می باشد.

مینی پایپ

طول کپینگ مینی پایپ ۶ متر بوده که در ارتفاع ۱۳۰ سانتی متری قرار گرفته و جنس آن از آهن است.

این مینی پایپ در مکان ورزشی تابان واقع در خیابان رسالت قرار گرفته است. جا دارد که از تلاش ها و هزینه هایی که شروین نجاتی متحمل شده است تشکر کنیم.

مینی پایپ

خبر بعدی هم اینکه، مسابقه ی اسکیت برد قطعی شد و دوستان پیگیر مسابقه ی اگرسیو هستند (به زودی اطلاعیه ی قطعی مسابقات را قرار خواهم داد) و غیر از این مسابقه، آماده ی مسابقات مینی پایپ نیز باشید.

همچنین از دوست عزیز آقای علیرضا انصاری (از گروه ایران اکستریم) تشکر می کنم که عکس ها را در اختیارمان قرار دادند و در ضمن پیگیر برگزاری مسابقات می باشند.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همگی.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۹/۰۳/۳۰ساعت 0:23  توسط نیما منظوری  | 

سلام خدمت همگی

اطلاع ندارم چند نفر از شما دوستان این دو عکس از Max Jubin را دیده اید و حتی ممکن است عده ای ویدئوی این صحنه ها را دیده باشند، اما خود من ندیده بودم و به نظرم از صحنه های بسیار مهیج اسکیت اگرسیو اند.

اجرای حرکت فیش برین (Fish Brain) و تاپ اسید (Top Acid) توسط Max Jubin در آن ارتفاع!

برای دیدن عکس به ادامه ی مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۳/۱۱ساعت 18:48  توسط نیما منظوری  | 

با سلام خدمت همگی

با تشکر از همه ی دوستانی که مشتاقانه بلاگ را پیگیری کرده و با نظرات خود ما را همراهی می کنند.

 همینطور دوستانی که با کمک های خود به بروز شدن بلاگ کمک می کنند.

متاسفانه با چند مشکل مواجه شده ایم.

اولا تعداد زیادی از اسکیترها دچار مصدومیت (اکثرا شکستگی های دست) شده اند و این باعث شده که از شدت و حرارت تمرینات کاسته شود و این روزهای اسکیت اگرسیو ایران کمتر خبر ساز باشد.

ثانیا، همگی انتظار آن را داشتیم که اسکیت پارک آب و آتش تا عید یا حداقل تا تابستان آماده شود اما این طور که پیداست فعلا ساخت و سازی ادامه ندارد و وسایل در زمین خاکی کنار اسکیت پارک بی استفاده رها شده اند.

ثالثا، دوستان عزیز اگرسیو باز از مشهد بلاخره سری به بلاگ ما زدند و ما را خوشحال کردند. البته پیشنهاد فروش بلاگ را داده اند که باید خدمتشان عرض کنم که دوستان عزیز ما مخصوصا این جانب از سال ۱۳۸۶ از طریق این بلاگ و سایت www.aggressive.ir مشغول خبر رسانی و تبادل اطلاعات با تمامی اسکیترهای ایران بوده ایم. ادعایی در زمینه ی فوق العاده یا خاص بودن بلاگ و سایت نداریم مخصوصا اینکه از نظر طراحی و مدیریت دچار مشکل هایی بوده ایم اما حداقل می توانیم ادعا کنیم که چه شخص بنده تک نفری و چه با همراهی دوستانم در قسمت های مختلف توانسته ایم در زمینه ی تبادل اطلاعات مخصوصا اخبار ایران قدم هایی برداریم.

همچنین کافی بود ۳ سال پیش به اطلاعاتی که در زمینه ی این رشته در اینترنت بود به زبان فارسی نگاهی می انداختیم تا ببنیم تا چه حد سطح پایین و ضعیف این رشته معرفی شده بود و حتی با نام من در سایت های خبری معروفی اطلاعاتی سراسر غلط و اشتباه نوشته بودند.

در کل ما سعی کردیم که در کشور خودمان و به زبان خودمان این رشته را بروز نگه داریم. عده ای از دوستان قول همکاری داده بودند که متاسفانه به هر دلیلی نتوانستند بخش های که مسئولیتشان را پذیرفته بودند را اداره کنند و همینطور عده ی زیادی هم مستقیم و غیر مستقیم کمک کردند تا بتوانیم به صورت کامل و دقیق و با منابع قابل استناد اطلاع رسانی کنیم.

پس همانطور که ۳ سال پیش حرکت را شروع کردیم، ادامه خواهیم داد و با هر مشکلی هم که هست تلاش می کنیم که بروز باشیم و به شما دوستان عزیز که با نام "خریدار" نظر گذاشته اید پیشنهاد می کنم اگر تمایل دارید با هم همکاری کنیم و از اعضای نویسنده ی سایت و بلاگ ما باشید، که بسیار خوشحال می شویم. هدف در کنار هم بودن و پیشرفت کردن است. اما این بلاگ و کوچکترین زحماتی که برایش کشیده شده، فروشی نیست!!

باز هم از همگی متشکرم، آرزوی سلامتی برای همگی دارم و امیدوارم هر چه زودتر در کنار هم تمرین کنیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۳/۰۴ساعت 17:10  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام خدمت همگی

دوستان معذرت می خواهم که روزهای گذشته بلاگ فعال نبود.

در واقع در تلاش بودیم که برای اجرای مجدد مسابقه اسپانسر پیدا کنیم که خدا را شکر به توافقاتی رسیدیم و با کمی صبر و تلاش، مسابقه ی خوبی خواهیم داشت.

همانطور که همگی در جریان هستید، به علت بارش ناگهانی، مسابقه کنسل و به بعد موکول شد.

و اما از موارد منفی مسابقه، تذکر کتبی حراست پارک به ما و مسئولین پیست بود مبنی بر اینکه در حین اجرای مسابقه، علاوه بر بد حجابی، عده ای داخل زمین و مخصوصا در جایگاه تماشاچیان به استعمال سیگار مشغول بودند! خب مسلما نکته ایست که باید از سوی عده ای از تماشاچیان و حتی اسکیت برد بازانی که داخل محدوده ی پیست سیگار می کشند، رعایت شود!

از نظرات همگی ممنونم و سعی می کنم که خیلی زود مطالب جدید را قرار دهم.

موفق و سلامت باشید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۳۱ساعت 17:32  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام خدمت همگی

دوستان علاقه مند به رشته ی اگرسیو، به اطلاع می رساند مسابقه ای روز پنج شنبه نوزدهم فروردین ماه، ساعت ۵ عصر در زمین اسکیت شتاب واقع در پارک گفتگو برگزار خواهد شد.

از همگی دعوت می کنیم که در این مسابقه و همایش حضور یابند و امیدواریم که باز هم شاهد یک روز اسکیتی خوب باشیم.

و اما شرایط مسابقه:

مسابقه به صورت ترنسفر کانتست می باشد و کسانی که بهترین ترنسفرها و سوئیچ آپ ها را اجرا کنند عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص خواهند داد.

در زمین مسابقه، ۲ عدد کوارتر قرار دارد و در بین آن ها ۲ عدد ریل، یک باکس کوپینگ دار و یک لژ که مدل نیمکت می باشد، قرار دارد. یکی از ریل ها به صورت دو میله ی به هم چسبیده یا همان شاتگان می باشد.  ارتفاع ریل ها زیاد نیست، اما ریل ها ثابت نبوده و جا به جا می شوند و این باعث می شود که شرکت کنندگان احتیاط بیشتری کنند.

هر فرد در هر راند به تعداد محدودی می تواند تریک های دلخواه خود را اجرا کند و در نهایت نفرات برتر مشخص خواهند شد. به ۳ نفر برتر این مسابقه جوایزی اهدا خواهد شد.

آدرس: تهران، کوی نصر (گیشا)، انتهای خیابان پیروزی، بوستان گفتگو، زمین اسکیت شتاب

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ساعت 15:11  توسط نیما منظوری  | 

سلام به همگی،

کسانی که در مسابقه ی اصفهان شرکت کردند خود می دانند که چگونه از آن استقبال شد و دیگران نیز فقط با مشاهده ی نظرات مطلب "گزارش و نتیجه ی مسابقه street اصفهان" دریافتند که برگزاری این مسابقه همواره با استقبال همگانی از سوی اسکیترهای اگرسیو و برد خواهد بود.

در بخش نظرات دوستان به نکاتی اشاره کردند که لازم می دانم مطرحشان کنم.

اولا، از موارد فوق العاده ی این مسابقه آن بود که در آخرین روزهای سال برگزار شد و دوستان دست از پیگیری بر نداشتند تا هر طور شده مسابقه برگزار شود. و در کنار این قضیه، خب طبیعیست که عده ای نتوانند مانند گذشته حاضر شوند به هر حال تعطیلات آغاز شده بود و به دلالی نظیر مسافرت و غیره، نشد که همگی حضور داشته باشند از جمله چهره ی محبوب اسکیت اگرسیو، داریو.

ثانیا، حضور فردی نظیر شایان نجاتی جلوه ی دیگری به مسابقه و همایش داده بود. این حرکت بسیار ستودنیست، زیرا علاوه بر این که سطح مسابقه بالاتر می رود، نشان می دهد که ایشان با جایگاهی که در دل همه ی ما دارند، برای اسکیت و اسکیترها احترام قائلند و برای اسکیت کردن آمده اند نه برای ایجاد دو دستگی و تفرقه.

ثالثا، عده ای از اسکیترهای بسیار مشهور و معروف، تا به حال در هیچ کدام از مسابقه ها و همایش های استریت مخصوصا در شهرستان ها شرکت نکرده اند و این از نکات قابل تامل این همایش هاست. من از همگی تقاضا دارم که با حضور خود، از بروز شک و تردید و ایجاد حرف های گوناگون جلوگیری کنند. و از همه مهم تر از یکدیگر در پیشرفت اسکیت کشورمان حمایت کنیم.

رابعا، هیچ حمایتی از سوی فدراسیون و مسئولین صورت نگرفت و هر چه بود با مسئولیت خود اسکیترها بود. شاید این بهانه وجود داشته باشد که به دلیل آنکه در زمانی غیر از زمان عادی و در آخرین روزهای سال مسابقه برگزار شد، مسئولین نتوانستند حضور یابند، اما تجربه نشان داده است که چنین مسابقاتی برای فدراسیون ارزشی نداشته و حمایتی نمی شود.

صحبت هایی در مورد تفرقه و به قول معروف "کل کل" میان عده ای شد، از همه خواهش می کنم که صمیمانه همکاری کنید تا بتوانیم در کنار هم از اسکیت لذت ببریم و وقت و امکانات خود را با چنین مسائلی از دست ندهیم.

در پایان باز هم از همه تشکر می کنم و صمیمانه برگزاری چنین مسابقه ای را در کنار سال جدید به همه تبریک می گویم.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همگی.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۰ساعت 9:38  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

امروز پنجشنبه ۲۷ اسفندماه سال ۱۳۸۸، در حالی که چند روز بیشتر به پایان سال باقی نمانده، اسکیترهای مختلف از شهرهای گوناگون، به سمت اصفهان در حرکتند و عده ی زیادی نیز از روزهای قبل در این شهر حضور به هم رسانده اند. عده ای نیز از جمله این جانب و اعضای سایت، بلاگ و سایر دوستان، امشب حرکت خواهیم کرد تا فردا صبح به اصفهان برسیم و در همایش و مسابقه شرکت کنیم.

در بخش نظرات یکی از پست های قبلی، جناب Sasan متذکر شده اند که پیشنهاد این مسابقه از ۳ ماه قبل توسط جناب اردلان تحویلداری مطرح شده است و ما نیز برای اینکه نشان دهیم نتنها با دوستان برد باز "بد" نیستیم (!!!) بلکه بسیار هم برایشان احترام قائلیم، نظراتشان را منعکس می کنیم و در ضمن: اینجانب در راه اسکیت برد ۲ عدد پلاتین در دستانم دارم!

اما در کل چون پیشنهاد مسابقه با حداقل ۲۰ نفر شرکت کننده و جوایز آن توسط آقای کارنما مطرح شده بود ما هم از ایشان نام بردیم و تشکر کردیم و این بار، از همه ی دوستان اصفهان و در کل ایران، چه اگرسیو کار و چه برد باز که در راه برگزاری این مسابقه و همایش قدم بر می دارند نهایت تشکر را دارم و خوشحالم که سال ۱۳۸۸ را با اسکیت به پایان رسانده و سال ۱۳۸۹ را با اسکیت، آن هم در کنار تمامی دوستانم از سراسر کشور آغاز می کنم.

آرزوی سلامتی برای همگی دارم و امیدوارم فردا از بهترین روزهای اسکیت برای همه ی اسکیترها باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۸/۱۲/۲۷ساعت 14:14  توسط نیما منظوری  | 

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان

در ابتدا آرزو می کنیم که دوست عزیز و گرامی خانم ماریا محمدی هر چه سریع تر بهبود یابند و شاهد سلامتی کامل و بازگشتشان به عرصه اسکیت باشیم.

و اما برای برگزاری مسابقه ی اصفهان از تمامی دوستان اگرسیو باز درخواست می کنم که همکاری کنند تا جمعیت به حداقل ۲۰ نفر برسد تا بتوانیم بار دیگر در کنار هم به اسکیت کردن بپردازیم.

پیشنهاد اینجانب این است که افرادی که می خواهند در مسابقه شرکت کنند حداقل در قسمت نظرات نام خود را قرار دهند و اگر کسانی هستند که مایل به شرکت در مسابقه اند اما دسترسی به اینترنت ندارند، دوستانشان در قسمت نظرات نام آنان را نیز قرار دهند تا با بدست آوردن آمار شرکت کنندگان، تاریخ و مکان مسابقه مشخص شود. 

در ضمن از دوستانی که در استان اصفهان تلاش می کنند که این مسابقه برگزار شود نهایت تشکر را دارم مخصوصا آقای پدرام کارنما که پیشنهاد این مسابقه را مطرح نمودند.

همگی سلامت و موفق باشید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۱۲/۱۸ساعت 2:34  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

 

در ابتدا در پاسخ به دوستانی که عکس های اسکیت های نمایندگی آقای قوانلوپور را خواسته بودند باید بگویم که مسئولیت این اسکیت ها با خود ایشان بوده و برای دریافت هر گونه اطلاعات و مشخصات و عکس باید با خود ایشان تماس حاصل فرمایید.

مطلبی که در ادامه خواهید خواند، درباره ی اسکیت پارکی است که توسط اگرسیو کارهای شیراز، با علاقه و عشق و زحمت فراوان و تحمل دشواری های بسیار در ساخت، جا به جایی و گرفتن مجوز از مسئولین برای قرار گرفتن در زمینی که استفاده ی خاصی نداشت، ساخته شد، اما متاسفانه به دلیل مورد توجه قرار نگرفتن این فعالیت از جانب مسئولین و حفاظت نشدن این وسایل، عده ای دست به تخریب آن زده و تمامی تلاش ها و زحمات مادی و معنوی این دوستان از بین رفت و هیچ کس هم پاسخ گوی این اتفاقات نشد!

برای خواندن و دیدن عکس های این پست، بر روی گزینه ی ادامه مطلب کلیلک کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۱۱/۱۰ساعت 18:32  توسط نیما منظوری  | 

با سلام،

با تشکر از حضور دوستان در مباحث بلاگ.

جناب Ali من برایتان ایمیل فرستادم اما چیزی از شما دریافت نکردم، دوستانی که از خود عکس دارند می توانند آن را در یک سایت میزبانی عکس قرار داده و آدرس آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال نمایند. اگر موفق به این کار نشدید عکس های خود را به آدرس iran_aggressive@yahoo.com ارسال کنید.

دوستان عزیز و اسکیترهای محترم، مدتی است که در قسمت نظرات این بلاگ بحث هایی پیش آمده که باعث تخریب مسیر و شخصیت اسکیترها شده است.

جناب "بهنام" و "آشنا" لازم می دانم که به مواردی توجه کنید:

در این بلاگ تمام مدت سعی شده است که با صداقت کامل نظرات خوانندگان منعکس شود و تا جایی که در توانمان بود به نظرات پاسخ داده ایم، حتی برای سوالات تخصصی مدت های زیادی به تحقیق و جستجو رفته ایم و پس از کسب اطلاعات مورد نیاز از مراجع مطمئن و قابل استناد، پاسخ ارائه داده ایم. هرگز در این بلاگ نظر کسی حذف نشده و همواره سپاسگزار دوستانی که با انتقادات و پیشنهادات و نظرات خود ما را همراهی کرده اند بوده ایم.

هرگاه، هر جا و هر مسئله ای که با اسکیت و اگرسیو سر و کار داشته، نوشته ایم، اگر تشکر یا انتقاد یا پیشنهادی بوده ارائه داده ایم و مخصوصا هرگاه لازم بوده از سیستمی انتقاد کنیم، بسیار راحت و تا حد ممکن با رعایت احترام به آن و اشخاص حاضر در آن سیستم مطرح کرده ایم.

هرگاه از چیزی انتقاد کردیم، همه جانبه گفتیم و در انتها نام خود را نوشتیم. در پایان هر مطلبی که تا به الآن با موضوعی انتقادی قرار گرفت، نام نیما منظوری هم قرار گرفت که دوستان و همگی بدانند که ما در اینجا برای پیشرفت و اصلاح بعضی از سیستم های غلط اسکیت اگرسیو جمع شده ایم و هر کس که می خواهد نظری بدهد باید شجاعت شناساندن خود را نیز داشته باشد. همانطور که بزرگترین اسکیترهای ایران به این بلاگ آمدند و با نام خود نظر دادند.

اما اینجا، محل زیر سوال بردن مسائل شخصی نیست. هیچ وقت ما نام شخص خاصی را نبرده ایم که بخواهیم با انتقاد کردن از وی و زیر سوال بردن او، سیستمی را اصلاح کنیم. اگر مشکلی از سوی فدراسیون بود، فقط نام فدراسیون مطرح شد و اگر مثلا مشکلی در مسابقات باشگاه انقلاب بود، فقط نام باشگاه انقلاب مطرح شد نه مسئولین یا اسکیترها و در ضمن علت انتقاد ما هم فقط برای اصلاح مشکلات و بهبود اوضاع اسکیت بود.

انتقاد کردیم اما در کنارش هم منکر نشدیم که فدراسیون و باشگاه انقلاب تا حد زیادی به ما کمک کردند و امروز همگی در کنار هم بسیار پیشرفت کرده ایم.

و حالا از شما می خواهم که اگر به مشکلات خاصی اعتراض دارید، آن ها را با نام خود بیان کنید تا کسانی که لازم است به شما پاسخ دهند، اقدام نموده و با بحثی توام با احترام به حل مسائل بپردازید. اگر مشکلتان شخصی ست، پس نه در اینجا بلکه حداقل رو در رو با خود فرد مورد نظر مطرح کنید و باعث تخریب شخصیتی فرد خاصی نشوید.

اگر از اصفهان هستید و می خواهید موردی را بیان کنید، صریح آن را بنویسید، ارسال کنید تا دوستان به شما پاسخ دهند (آقایان دانیال شهری، پدرام کارنما یا هر شخص دیگری از این استان که لازم است). البته باز هم می گویم که اگر موردی شخصی مطرح است خوب باید با خود فرد مورد نظر انجام شود و ارتباطی به این بلاگ و کلا سایر اسکیترها ندارد.

من از علت نظرات شما و اتفاقاتی که در این بین افتاده خبری ندارم و حق دادن نظری را هم ندارم اما در کل نظری که شخص این جانب به اینطور مسائل می دهم آن است که هر کس که اسکیت اگرسیو کار می کند، به صورت مستقیم و غیر مستقیم خود را نشان می دهد و مشخص می شود که تا چه حد قابلیت دارد. بنابر این بعید می دانم که شخصی باعث شود که اسکیتر دیگری نتواند انتخاب شود یا نتواند در مسابقاتی حضور یابد. کافیست هر کس هر از گاهی از اخبار مسابقات یا همایش ها مطلع شود و در آن ها حضور یابد. اینجاست که حتی اگر در حق کسی ناداوری یا هر چیز دیگری صورت بگیرد، دیگران و از همه مهم تر خود فرد می داند که سطحش بالاتر از این اتفاقات است.

امیدوارم که هر روز مشکلاتی که سر راه اسکیترها قرار می گیرند کمتر شوند و همگی بتوانیم با خیال آسوده و در کنار هم پیشرفت کنیم و از اسکیت لذت ببریم.

از همگی ممنونیم و منتظر نظرات همگی هستیم.

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۱۰/۲۵ساعت 1:1  توسط نیما منظوری  | 

سری اول عکس های ایران از اسپات ها و اسکیت پارک های مختلف:

اسکیترها: داریو موربیاتو، مجتبی عرب، نیما منظوری، سعید حیدریان، علی ذبیحی، علی فلاح و جمعی از اسکیترهای تهران، اصفهان و کیش. 

جهت مشاهده ی عکس ها بر روی گزینه ی ادامه ی مطلب کلیک کنید.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۱۰/۱۲ساعت 14:48  توسط نیما منظوری  | 

با سلام،

از همگی بخاطر شرکت فعال در بحث های بلاگ تشکر می کنم.

در پاسخ به برخی از نظرات باید بگویم:

۱- جناب "سعید" در بخش نظرات "یک روز با دختران اگرسیو کار در اصفهان" واکنش هایی که نسبت به نظرتان شده است را می توانید بیابید. اما در کل باید بگویم تمامی عکس هایی که در بلاگ و سایت اگرسیو ایران قرار می گیرند، واقعی بوده و هیچ عکسی به صورت جعلی، ساختگی و یا به قول آقای سعید "FAKE" نیست. چون اگر در سایتی از سایت های اسکیت چنین عملی صورت بگیرد، فقط اعتبار و ارزش آن گروه و سایت از بین خواهد رفت.

۲- از دوستان گرامی: پدرام کارنما، امید، بیتا، سجاد، اسکیتر، غزال، محسن، حمیدرضا، شیوا، میلاد و تمامی کسانی که با نظرات خودشان در بخش های مختلف شرکت کرده اند، متشکرم.

۳- جناب محسن، به نظر می رسد که خود شما به اندازه ی کافی از اوضاع این رشته خبر دارید و مطلع هستید که در این رشته بسیار کم پیش می آید که بازیکنان سابق به طور دقیق از امتیازاتشان در مسابقات آسیایی سخنی بگویند. به طور رسمی که از فدراسیون فقط عبارت چهارم آسیا (ماکائو) را می شنویم و بس! اما در مورد مسابقات تایلند، اطلاعاتی که من یافتم به این صورت است که:

سلمانپور:

 پارک (بست تکنیکال): ۵۱.۶۷

ورت: ۵۹.۳۳

اژدری:

پارک (بست تکنیکال): ۴۶.۴۴

ورت: ۶۱

نجاتی:

پارک: ۵۱ و ۵۴

 

 باید اضافه کنم که آقای شایان نجاتی در دو راند خود به صورت تقریبی امتیازات ۵۱ و ۵۴ را توانستند کسب کنند که متاسقانه در راند دوم دچار مشکلات جسمی شدند و نتوانستند به صورت ایده آل تکنیک های خود را اجرا کنند.

آقای نجاتی در بخش پارک و آقایان اژدری و سلمانپور در بخش ورت و پارک (بست تکنیکال) شرکت کرده اند. همانطور که گفتم از طریق فدراسیون و سایت های ایرانی اطلاعات دقیقی از این مسابقات وجود ندارد و همگی به صورت کلی گویی مطالبی ارائه داده اند و در سایت رسمی اخبار مسابقات تایلند نیز فقط به چنین مطلبی بر می خوریم:

نتایج مسابقات اسکیت اگرسیو ایران در تایلند

در کل اگر کسی از دوستان یا خود شما جناب محسن اطلاعات دقیق تری از رفرنسی مطمئن دارید، خوشحال می شویم که در اختیارمان قرار دهید.

در ضمن جدا از پرسش آقای محسن، دوستان باید به این نکته توجه کنند که در سال ۲۰۰۵ یعنی پنج سال پیش، در ایران اسکیترهای اگرسیو از نظر تعداد بسیار کمتر از امروز بودند همچنین وسایل و اسکیت پارک ها در حد ابتدایی ترین وسایل و محدود در اختیار بازیکنان قرار می گرفت و اگر امروز به تاریخچه ی مسابقات گذشته نگاه کنیم، بدون توجه به نتایج بدست آمده، شرکت کنندگان کشورمان را در این مسابقات تحسین می کنیم و امیدواریم از این پس بتوانیم بسیار قوی تر از گذشته قدم به مسابقات بین المللی گذاریم.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۱۰/۱۲ساعت 13:46  توسط نیما منظوری 

جهت مطالعه ی کامل این بخش که مطلبی آموزشیست و اطلاعات اصلی رشته اگرسیو (ایران و جهان) را شامل می شود، بر روی گزینه ی ادامه مطلب کلیک کنید!

نیما منظوری

عکس: نیما منظوری


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۸/۱۰/۰۵ساعت 20:45  توسط نیما منظوری  | 

با سلام به همگی،

از همگی بخاطر نظرات و شرکت در بحث های بلاگ تشکر می کنم.

در یکی از پست های قبلی بحثی در مورد تیم ملی و اعضای آن شد که در ادامه، کامنت ارزشمندی از داریو دریافت کردیم که به همه ی دوستان پیشنهاد می کنم در قسمت نظرات مطلب "بحث همیشگی تیم ملی" آن را مطالعه کنند.

تیم ملی اسکیت ایران

در تایید صحبت های او، باید بگویم کسانی که سال هاست به اگرسیو مشغولند، خود می دانند که نفرات برتر چه کسانی هستند و در محلی که لازم باشد از لحاظ تکنیکی و ... خود را نشان داده اند، می دهند و خواهند داد.

به هر جهت هدف از بیان این مطلب اطلاع رسانی به دوستانی بود که با علاقه فراوان وارد این رشته می شوند اما متاسفانه به سادگی سخنان نسنجیده ای را می پذیرند و باعث پراکنده شدن شایعات دروغین می شوند. همانطور که داریو اشاره کرد، باید همه ی ما (چه قدیمی ها چه تاره کارها) بر تمرینات و اسکیت تمرکز کنیم نه بر دامن زدن به بحث های بی فایده!

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۹/۳۰ساعت 19:19  توسط نیما منظوری  | 

این هم عکس دست من که اوخر مرداد امسال در هنگام تمرین اسکیت برد شکست!

هم اکنون در دست چپ خود دارای ۲ پلاتین می باشم که با ۱۱ عدد پیچ به استخوان هایم وصل شده اند!

دست اینجانب (نیما منظوری)

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۹/۱۸ساعت 0:53  توسط نیما منظوری  | 

با سلام، جناب آقای دانیال شهری از اسکیترهای بسیار خوبمان از استان اصفهان نیز به جمع بلاگ و سایت ما پیوستند و از این پس ما را یاری خواهند کرد.

دانیال شهری

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۹/۱۸ساعت 0:47  توسط نیما منظوری  | 

دوستان گرامی،

همگی بارها شاهد آن بودیم افرادی که از وضعیت تیم های ملی یا نام بازیکنان سابق و جدید اطلاعی ندارند و حتی نام تکنیک ها را نمی دانند، در سایت ها، بلاگ ها یا حتی در مقابل اسکیترها ادعای حضور در تیم ملی را دارند و خود شاهد آن بودم که فردی با استفاده از این حیله، اقدام به جلب شاگرد و فریب اسکیترهای تازه کار می پرداخت!

بنابر این تصمیم گرفتم توضیحی را بنویسم تا همگی مطلع باشید که چنین ادعاهایی تا چه اندازه سطحی و بچه گانه است و افرادی که واقعا در تیم های ملی حضور داشته اند یا جز قهرمانان کشورمان بوده اند تا چه اندازه فروتنند و حتی از بیان چنین افتخاراتی خودداری می کنند.

 لیست نفرات تیم ملی در کل تاریخ اگرسیو و برد ایران به این صورت است:
مسابقات آسیایی سال 2005 تایلند:
تیم ملی اسکیت اگرسیو ایران:
شایان نجاتی
آرش سلمانپور
میلاد اژدری

تیم ملی اسکیت برد ایران:
محمد جواد رحیمی

مسابقات آسیایی سال 2007 ماکائو:
تیم ملی اسکیت اگرسیو ایران:
اردشیر قوانلوپور
علی بندری
آرش سلمانپور
مسعود واحدی فر
تیم ملی اسکیت برد ایران:
محمد جواد رحیمی
ساسان صادق پور

غیر از این مسابقات تیم ملی ایران (در رشته های برد و اگرسیو) در هیچ مسابقه ی دیگری حضور نداشت و بعد از سال 2007 به دلیل برگزار نشدن مسابقات آسیایی این دو رشته (البته مسابقاتی که تیم های ملی حضور یابند، چون مسابقات با اسپانسرهای بسیار بزرگ هر ساله در تمامی نقاط دنیا و آسیا برگزار می شود و بزرگترین اسکیترهای دنیا در آن ها حضور می یابند) تیم ملی ایران نیز منحل شد و چند بار با بهانه ی انتخابی تیم ملی، مسابقاتی برگزار گردید اما باز هم اثری از یک تیم واحد و مشخص فعلا نمی باشد!
افرادی که تا به امروز در مسابقات جزو نفرات برتر بوده اند و از آن ها به عنوان نفرات احتمالی تیم ملی آینده یاد می شود می توان به:
حسین سهرابی، اردشیر قوانلوپور، شروین نجاتی (برادر شایان نجاتیوحید شکر پور و منصور جاشوئی زاده اشاره کرد.
در کنار تمامی بحث های تیم های ملی، فردی را همگی می شناسیم که نه در تیم ملی حضور می یابد (چه به دلایل شخصی خودش و چه به دلیل احتمالا تبعیت ایتالیایی داشتن) و نه در جایی ویدئو ها و عکس های خود را با لقب هایی نظیر "تیم ملی و ..." قرار می دهد. این فرد کسی نیست جز داریو موربیاتو که همگی به تکنیک های فوق العاده ی وی چه در اسکیت پارک و چه در استریت ایمان داریم و از قهرمانان همیشگی یادش می کنیم.
نا گفته نماند که اسکیترها در هر شهر و استان کشورمان در حال پیشرفت می باشند و اگرسیو از حالت تک قطبی (تهران محوری!!) در حال خارج شدن است و امروزه شاهد برگزاری مسابقات در شهرهای دیگر (نظیر مسابقات اصفهان) هستیم و همانطور که قبلا گفته بودم کافیست به مسابقات رد بول امسال (هشتم آبان ماه سال 88) نگاهی بیاندازیم تا به قدرت شهرهای دیگر پی ببریم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۸/۰۹/۱۷ساعت 15:43  توسط نیما منظوری  | 

سلام

دوستان گرامی، با افتخار اعلام می کنم که از این به بعد آقایان اردشیر قوانلوپور و شروین نجاتی، از اسکیترهای بسیار خوب کشورمان در سایت و بلاگ اگرسیو ایران همکاری خواهند نمود.

همانطور که مطلع هستید، آقای قوانلوپور سابقه ی قهرمانی در مسابقات داخلی و همچنین تجربه ی حضور در مسابقات آسیایی سال ۲۰۰۷ ماکائو را در کارنامه خود دارند.

آقای نجاتی نیز سابقه حضور و قهرمانی در مسابقات مختلف کشوری را دارا هستند.

امیدواریم شاهد حضور اسکیترهای دیگر مخصوصا از استان های مختلف، در بخش نویسندگان این بلاگ و سایت اگرسیو باشیم.

در پایین عکس شروین نجاتی را مشاهده می کنید که توسط دوستان ایران اکستریم (www.iran-extreme.com ) گرفته شده است.

شروین نجاتی

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۹/۱۶ساعت 19:58  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

مسابقه هشتم آبان، در رشته های اگرسیو و برد و همچنین نمایش بی ام اکس برگزار گردید.

شرکت رد بول اسپانسری این مسابقه را بر عهده داشت. در این مسابقه شرکت کنندگانی از تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، کیش و ... حضور داشتند، اما متاسفانه اثری از اسکیترهای تکنیکی شیراز نبود.

از نکات جالب این مسابقه می توان به یک دست بودن لباس اسکیترهای اصفهان اشاره کرد که هم از نظر پوشش و هم از نظر تکنیک بسیار عالی عمل کردند. همچنین حضور دی جی های مشهور و اجرای خوب آن ها از جمله دی جی سهیل، دی جی اشکان (از گروه اشکان و کوشان) و دی جی ایمان و ...

نتایج مسابقه به شرح ذیل می باشد:

رشته اگرسیو:

نفر اول: اردشیر قوانلوپور

نفر دوم: وحید شکرپور

نفر سوم: حسین سهرابی

رشته برد:

نفر اول: محمد جواد رحیمی

نفر دوم: ساسان صادق پور

نفر سوم: بابک دوامی

همچنین در رشته ی  اگرسیو وحید خواجه از استان اصفهان به عنوان بازیکن برتر میدان (از لحاظ تکنیک و استایل) انتخاب شد.

تکنیک ها در سطح بالایی اجرا می شدند و علاوه بر گرایندهای بسیار زیبا، اجرای تکنیک فرانت فلیپ (Frontflip) بر روی فانباکس و بالانس بر روی کوارتر توسط مهران نژاد محمد و منصور جاشوئی زاده از کیش و بک فلیپ ۳۶۰ (Backflip 360) مشهور و دیدنی شروین نجاتی از تهران بر روی کوارتر و فلیپ های دیدنی بر روی کوارترها از علی بندری از مشهد، جلوه و هیجان خاصی به مسابقات امسال داده بود.

همچنین شروین نجاتی در پایان راند دوم خود دچار مصدومیت کوتاه مدتی در ناحیه آرنج دست چپ شد که خوشبختانه با حضور و اقدامات امداد گران حاضر در محل بهبود یافت.

در پست های آینده عکس هایی از این مسابقه قرار خواهم داد.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همگی.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۴ساعت 17:53  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

در روز جمعه هشتم آبان ماه، ساعت ۱۲ مسابقه ی اسکیت اگرسیو در باشگاه انقلاب برگزار خواهد شد.

عکس: مجموعه ورزشی انقلاب (از بلاگ www.iranskate.blogfa.com )

Bashgah EnghelabBashgah Enghelab

عکس: مجموعه ورزشی انقلاب - مسابقات نوکیا (از سایت www.aggressive.ir )

اردشیر

داریو

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۰۴ساعت 13:15  توسط نیما منظوری  | 

دوستان و اسکیترهای عزیز، سلام

مدت ها بود که این بلاگ از فعالیت خارج شده بود اما باز هم با جدیت و همچون سابق کار را ادامه می دهیم!

اولین و مهم ترین خبر اینکه برای اولین بار در تاریخ اسکیت کشورمان کلاس های مربیگری درجه ۳ رشته اینلاین اگرسیو برگزار شد، که برای شروع کار استقبال خوبی از آن شد و چهره های شناخته شده و بزرگی، از شهرهای مختلف کشورمان از جمله تهران، اصفهان و کیش در آن حضور داشتند.

از شرایط لازم جهت شرکت در این کلاس ها می توان به داشتن حداقل ۲۰سال سن، داشتن حداقل دیپلم و داشتن مدرک مربیگری پایه اشاره کرد.

مدرس کلاس های عملی اردشیر قوانلوپور بود و این کلاس ها در مدت ۲ روز و یک روز امتحان (در مجموع ۳ روز) در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد.

برگزاری چنین کلاسی، باعث شد که بار دیگر اسکیترها در کنار یکدیگر قرار بگیرند و یکی از مهم ترین نکاتی که می توان به آن توجه و اشاره کرد، گرد آوری و به صورت جزوه در آوردن مطالب بسیار مهم و اساسی این رشته بود. واقعیت این است که متاسفانه بسیاری از ما اسکیترها از اصطلاحات و اسامی تکنیک ها و وسایل این رشته اطلاعی نداریم! بسیاری از اسکیترها تکنیک های خیره کننده ای اجرا می کنند بدون آن که نام آن را بدانند!

Ardeshir

اما این کلاس آغازی بود برای یادگیری و ترویج این رشته به صورت علمی و اساسی.

امیدواریم که شاهد پیشرفت و موفقیت روز افزون این رشته و اسکیترها باشیم.

دومین خبر که زیاد جدید نیست اما به هر حال خبر خوبیست آنکه، در پیست بوستان گفتگو واقع در گیشا (کوی نصر) اسکیت پارک کوچک اما با امکانات خوبی ساخته شد.

این زمین در فصول پاییز و زمستان به صورت کامل در اختیار اسکینر های اگرسیو و برد می باشد.

در این اسکیت پارک وسایلی از جمله ۲ میکرو کوارتر پایپ کوپینگ دار، یک ریل معمولی، یک ریل شاتگان، یک باکس شامل نبشی و کوپینگ و ... اشاره کرد.

اینجانب نیما منظوری مربی اگرسیو و آقای امیر فروغی مربی اسکیت برد اسکیت پارک شتاب (پارک گفتگو) می باشیم و امکان این که وسایل بهتر و بیشتری به این زمین اضافه شود، هست. قیمت ورود به زمین ۲۵۰۰ تومان بوده و فرد می تواند از هر زمانی که وارد زمین شد، تا ساعت ۱ بامداد باقی بماند و از امکانات اسکیت پارک استفاده کند.

مطلب بعدی آن که صحبت هایی از ساخت اسکیت پارک جدیدی در پارک آب و آتش از بهار و اوایل تابستان تا به الان به گوش می رسد و امیدواریم چنین شایعانی رنگ واقعیت به خود بگیرد.

فدراسیون وعده ساخت اسکپت پارک آزادی را مدت های زیادی است که می دهد اما به نظر نمی رسد که به این زودی ها ساخته شود!!!

دوستی پرسیده بود که کجا می توان اسکیت آموخت در جواب شما باید بگویم رشته ی اگرسیو و برد به صورت رسمی در تهران، در بوستان گفتگو (پیست شتاب) توسط اینجانب و آقای فروغی و همچنین در باشگاه انقلاب توسط آقای انصاری و دیگر دوستان آموزش داده می شود.

به صورت غیر رسمی هم بسیاری از اسکیترها در نقاط مختلف شهر آموزش می دهند.

از همگی دوستان بخاطر نظرات و کامنت هایشان تشکر می کنم برای همگی آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۰۸/۰۱ساعت 17:36  توسط نیما منظوری  | 

دوستان گرامی

نمایندگی انحصاری اسکیت های RAZORS در خاورمیانه توسط ادشیر قوانلوپور شروع به فعالیت نمود.

RAZORS

از این پس می توانید اسکیت مورد علاقه ی خود را از طریق نمایندگی تهیه کنید.

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید:

اردشیر قوانلوپور                  ۰۹۱۲۲۱۷۵۹۶۳

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۸/۰۵/۱۶ساعت 17:39  توسط نیما منظوری  | 

www.aggressive.ir

با سلام خدمت تمامی دوستان،

از اینکه این بلاگ مدتی طولانی غیر فعال بود عذر می خواهم، این غیر فعال بودن به دلیل تلاش برای افتتاح سایت www.aggressive.ir بود و بدین وسیله با افتخار اعلام می کنیم که بلآخره سایت رسمی و حرفه ای اگرسیو اسکیتینگ ایران افتتاح شد.

www.aggressive.ir

سایت اگرسیو ایران روز ۳۰ آذر به دو زبان فارسی و انگلیسی آغاز به کار کرد. در این سایت می توانید مطالبی نظیر اخبار، گزارش، آموزش، مصاحبه، مسابقه، گالری عکس (اسکیترهای ایران و جهان)، ویدئوهای ایران و جهان، معرفی اسکیترهای ایران و جهان، خرید و فروش اسکیت و لوازم جانبی (نو و دست دوم)، معرفی سایت های دیگر و مطالب بسیار دیگری بیابید.

البته به دلیل مشکلاتی که از طریق هاست قبلی پیش آمد (هاست پرتال ایران) کار بسیار طولانی و کند پیش رفت اما با کمک هاست جدید (شرکت TECHSUN) و طراح سایت (مسینا گیاهی)، موفق به آپلود سایت شدیم و به دلیل همین مشکلات و تازه کار بودن سایت، کمی طول می کشد که از نظر محتوا به حد ایده آل برسد. امیدواریم که با همکاری شما دوستان در راه پیش برد این رشته (اطلاع رسانی، آموزش،...) قدم های بیشتری برداریم.

منتظر نظرات همگی شما هستیم.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۱۰/۰۱ساعت 1:15  توسط نیما منظوری  | 

دوست گرامی جناب آقای سعید،

 اسامی و مقام تیم ملی اسکیت ایران را در مسابقات ۲۰۰۵ تایلند خواسته بودید.

در پاسخ باید بگویم تیم اسکیت ایران در مسابقات سال  ۲۰۰۵ تایلند شامل چهار بازیکن (یک نفر در رشته ی اسکیت برد و سه نفر در رشته اگرسیو) بود.

در رشته ی اسکیت برد، آقای جواد رحیمی شرکت کننده ی کشورمان بودند و در رشته اگرسیو آقایان شایان نجاتی، میلاد اژدری و آرش سلمانپور  حضور داشتند.

در مورد مقام نیز متاسفانه در هر دو رشته کشورمان صاحب مقامی نشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۹/۱۳ساعت 23:31  توسط نیما منظوری  | 

دوستان علاقه مند به رشته ی اگرسیو اسکیتینگ، دیروز (جمعه، بیست و چهارم آبان ماه) مسابقه اینلاین اگرسیو در باشگاه انقلاب تهران برگزار شد. در این مسابقه جمعی از اسکیت کاران تهرانی و یک نفر از شیراز شرکت کرده بودند. همچنین آقایان سیار و روحنده نمایندگان و ناظران فدراسیون اسکیت، به همراه جمعی از مربیان بدنسازی و ژیمناستیک حضور داشتند و داوری مسابقه نیز توسط آقایان سیار و روحنده و جواد رحیمی (عضو تیم ملی اسکیت برد) صورت گرفت. برای مسابقه از شرکت کنندگان هزینه ورود به زمین گرفته شد که برای شرکت کنندگان کمی عجیب بود.

در ابتدا شرکت کنندگان آزاد بودند تا حرکات خود را بر روی کوارترها و ریل و باکس اجرا کنند و مسئولان ناظر بودند. سپس تست سرعت گرفته شد که قرار بود هر شرکت کننده از روی یک کوارتر حرکت کرده به سمت کوارتر مقابل برود و همینطور زمین را دور بزند و نباید تکنیکی را اجرا می کرد. نسبت سرعت او و زمانش محاسبه می شد.

در قسمت بعد میزان پرش هر کس مورد ارزیابی قرار گرفت البته هیچگونه معیاری برای اندازه گیری نبود و نمی توان گفت که هر فرد چه میزان پرش داشت! سپس وارم آپ به مدت پنج دقیقه آغاز شد و شرکت کنندگان خود را برای رقابت اصلی آماده کردند.

هر فرد دو راند بازی کرد و داوران به تکنیک ها، استایل و ... امتیاز می دادند. اردشیر قوانلوپور و داریو در این مسابقه حضور نداشتند.

از نکات قابل توجه این مسابقه می توان به خراب بودن فان باکس، خیس بودن گوشه ای از زمین، بدون تماشاچی بودن مسابقه، حضور نداشتن شرکت کنندگان شهرستانی و اطلاع رسانی بسیار ضعیف اشاره کرد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۵ساعت 13:19  توسط نیما منظوری  | 

جناب آقای علی ذبیحی

پیستی که در عکس ها می بینید اسکیت پارک مجموعه ورزشی باشگاه انقلاب تهران می باشد.

آقای ذبیحی من به سایت شما سر زدم و بسیار لذت بردم و برایتان ایمیل فرستادم اما به ایمیلم پاسخی ندادید همچنین برایتان اس ام اس فرستادم که به هیچ عنوان ارسال نمی شد، در هر صورت بسیار خوشحال می شوم که با شما در ارتباط باشم. شماره ی تماس من ۰۹۱۲۷۳۷۱۲۵۴

آقای علیرضا امینی من متوجه منظورتان نشدم، در ضمن مسابقه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد نه در ورزشگاه آزادی!

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۰۱ساعت 2:21  توسط نیما منظوری  | 

با سلام خدمت تمامی علاقه مندان اگرسیو

اولین مطلب آن که خبر برگزاری مسابقه در سوم آبان ماه صحت دارد و این مسابقات در روز سوم آبان، با اسپانسری شرکت نوکیا برگزار خواهد شد.

مطلب دوم هم درباره ی تذکر بجا و صحیح دوست عزیز و محترمی است که مربوط می شود به دو اصطلاح و نام از وسایل اسکیت پارک.

دوستی به نام آقای شاهین تذکر داده اند که در این بلاگ دو اصطلاح اشتباه نوشته و به کار برده شده است که صحیح می فرمایند و بخاطر این اشتباه از همگی دوستان عدر می خواهم.

اولین اشتباه در اسم وسیله ای است به نام فان باکس (FUN BOX) که به صورت اشتباه در این جا فوم باکس نوشته شده و همچنین دومین اشتباه مربوط می شود به اصطلاح هف پایپ (HALF PIPE) که این جا رمپ (RAMP) نوشته شده است، البته درباره ی دومین اشتباه باید این توضیح را بدهم که در بسیاری از موارد تمامی شیب ها را چه لوله ای (PIPE) و چه شیب (RAMP) را به صورت کلی رمپ می نامند برای مثال می توانید از سایت زیر دیدن کنید:

 www.urbanramps.co.uk/skate-ramps.shtml

در کل از تمامی دوستان بخاطر این اشتباهات عذر می خواهم و از اساتید محترمی که اشتباهات را تذکر می دهند نیز نهایت تشکر را دارم.

همچنین برای اسکیت و اسکیت کاران کشورمان (مخصوصا علاقه مندان به رشته اگرسیو) متاسفم که رفرنس های مناسب و راحتی وجود ندارد تا آنان بتوانند با اصطلاحات صحیح و علمی این رشته آشنا شوند و مجبورند تا به صورت خود آموز به شناختن آن بپردازند که خالی از اشتباه نیست.

فان باکس (FUN BOX):

FUN BOX

هف پایپ (HALF PIPE):

HALF PIPE

و سومین مطلب اینکه افرادی از اطلاعات این بلاگ کپی کرده و در سایت های خبری (تا آن جایی که خود دیدم حداقل در دو سایت خبری رسمی) استفاده کرده اند و متاسفانه خود مطالب اشتباه و نا صحیحی به آن افزوده اند و با نام من در سایت هایشان قرار داده اند که واقعا جای تعجب و تاسف دارد. از جمله آن ها می توان به اول مطلبی که از اینجا برداشته شده و خود آن سایت به مطلب اضافه کرد اشاره کرد که با نام من نوشته:

...اگرسیو در واقع حركت با اسكیتبرد روی موانع است. هرچند نمیتوان برای آن تعریف دقیقی یافت اما در واقع آن را باید اسكیت با مانع دانست...!!!

ادامه ی همین مطلب، اطلاعاتی است که در این بلاگ نوشته شده و باز هم در وسط و انتهای آن مطالب اشتباهی اضافه شده، بخاطر چنین عمل شرم آوری توسط این سایت ها نیز متاسفم. از جمله سایت www.kargozaaran.com و www.aftab.ir ... 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۷/۲۱ساعت 3:19  توسط نیما منظوری  | 

با سلام،

طبق شایعه های جدید، در سوم آبان ماه، مسابقه ای در باشگاه انقلاب برگزار خواهد شد.

اینجانب از صحت و سقم این خبر اطلاع ندارم، اما به محض کسب اطلاعات بیشتر به اطلاع شما خواهم رساند!

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۷/۰۷/۱۹ساعت 13:31  توسط نیما منظوری  | 

دوست عزیز جناب علی،

اسکیت اگرسیو  XSJADO در ایران موجود نمی باشد، اگر به این نوع اسکیت  علاقه دارید باید آن را سفارش دهید تا از کشورهایی که امکان حریداز آن وجود دارد برایتان بیاورند.

XSJADOXSJADOXSJADO

قیمت این اسکیت در اینترنت و سایت هایی که فروش اسکیت دارند بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد که بستگی به آن دارد که چقدر تخفیف داشته باشد (بعضی سایت ها به اسکیت ها در شرایط خاصی تخفیف می دهند) و در ضمن کدام نوع یا مدل چه سالی را انتخاب کنید.

XSJADO

به قیمت اسکیت هزینه حمل و نقل را نیز اضافه کنید (از طریق پست و...)، کل پول مورد نیاز را به شما نشان خواهد داد!

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۶/۲۷ساعت 3:15  توسط نیما منظوری  | 

دوست عزیز آقای علی

پرسیده بودید که چه اسکیتی برای اگرسیو مناسب می باشد؟

RAZORS

در پاسخ باید بگویم که همانطور که همه مطلع هستید مارک های بسیاری در دنیا در دسترس هست اما متاسفانه در ایران حداکثر ۵ شرکت می توانید بیابید که اکثرا در حد متوسط و خوب می باشند اما نمی توان آن ها را عالی نامید، در ایران می توانید مارک های:

۱- رولربلید تی آر اس       Rollerblade TRS

۲- روسز    Roces

۳- شیکاگو    Chicago

۴- سری های قدیمی یو اس دی   USD

در بین اسیکت های خوبی که در کشور ما موجود است (فعلا) می توان همان Rollerblade TRS را نامید که مدل های مختلفی دارد از جمله سری های Alpha، DownTown، Estillo و ...

البته سری ۲۰۰۷ Roces هم در بازار موجود می باشد اما به طور کلی نسبت به قیمتش یعنی ۳۴۵ هزار تومان اصلا ارزش ندارد و به راحتی قسمت های بالایی فکش می شکند و معمولا اکثر اسکیت بازها Rollerblade را به آن ترجیح می دهند.

اما اگر می خواهید اسکیت اگرسیو را از خارج خرید کنید، یعنی مارکی مطمئا و عالی می توان این شرکت ها را نام برد:

۱- ریزرس     Razors

۲- رمز    Remz

۳- دشی    Deshi

۴- اکس جدو    XSJado

۵- یو اس دی    USD

۶- ولو    Valo

و...

DESHIXSJADOUSD

البته توجه داشته باشید که اگر از خارج خرید می کنید می توانید فریم های مورد علاقه تان همچنین چرخ ها و... را خود انتخاب کنید. در این زمینه هم می توانید از فریم های:

۱- کایزر    Kizer

۲- ریزرس      Razors

۳- اکس جدو    XS JADO

۴- پاور اسلاید    Powerslide

و ... بیابید.

 LOMAX

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۷/۰۶/۱۵ساعت 23:21  توسط نیما منظوری  | 

چند عکس دیگر از اسکیترهای ایرانی از بلاگ ttp://alibeiglou.blogspot.com

عکس هایی از اسکیت کارهای اگرسیو و بورد ایرانی:

Skate Board

Skate Board

Skate Board

Skate Board

Aggressive-Unity

Aggressive-Straight Air

Skate Board

Aggressive-Mizou

Skate Board

Aggressive-180 Air

Skate Board

Skate Board

Skate Board

و در آخر چند عکس بسیار دیدنی از اردشیر قوانلوپور (عضو تیم ملی اگرسیو) و وحید:

Aggressive-Disaster

Aggressive-Torque

Aggressive-Fish Brain

Aggressive

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۵/۳۱ساعت 12:1  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

دوستی در قسمت نظرات، درخواست عکس هایی از اسکیترهای ایرانی داشتند که در پست های بعدی عکس های بیشتری قرار خواهم داد.

در این عکس ها اجرای تکنیک خاصی مشاهده نمی شود، اما در پست های بعدی حتما اجرای تکنیک ها را خواهم گذاشت.

این عکس ها از بلاگ آقای نیما علی بیگلو برداشته شده اند. برای دیدن عکس های بیشتر دعوت می کنم تا بلاگ ایشان را ببنید: http://alibeiglou.blogspot.com

عکس های اینلاین اگرسیو از من (نیما) و عکس های اسکیت بورد از امیر می باشد.

Nima Manzouri

Amir

Amir

Amir & Nima

در پست های آینده از اسکیترهای ایرانی و اجرای تکنیک های آن ها عکس های بیشتر و کامل تری قرار خواهم داد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۷/۰۵/۲۸ساعت 12:33  توسط نیما منظوری  | 

دوستان سلام

با کلی تاخیر به اطلاع می رسانم که مسابقات ردبول RED BULL اسکیت بورد و اگرسیو برگزار شد و نتایج به این صورت بود:

اگرسیو:

نفر اول: داریو (تهران)

نفر دوم: اردشیر قوانلوپور (تهران-عضو تیم ملی در مسابقات ماکائو)

نفرات سوم به صورت مشترک: حسین (تهران)- منصور (کیش)

AGGRESSIVE

اسکیت بورد:

نفر اول: ساسان (تبریز-عضو تیم ملی در مسابقات ماکائو)

نفر دوم: جواد (تهران-عضو تیم ملی در مسابقات ماکائو)

نفر سوم: پیر (تهران، فرانسه!!!)

SKATE BORD

طبق اطلاعیه ای که در سایت باشگاه انقلاب گذاشته شده، این مسابقات را انتخابی تیم ملی نامیده اند، در حالی که به صورت رسمی جایی گفته نشده بود و حتی برخی از شهرها از جمله شیراز تا آخرین روز از موضوع اطلاع نداشتند!

اکثر افراد شرکت کننده در مسابقه از سیستم داوری ناراضی بودند و واقعا جای سوال دارد که بر چه اساسی و با چه شناخت و استانداردی به شرکت کننده ها امتیاز داده می شد؟

اگر بعد از مسابقه از داوران سوال می شد که مثلا آقای X چه حرکت هایی را اجرا کرد، آیا می توانستند حتی نام تکنیک ها را بگویند؟

در ابتدا شروع وارم آپ (Warp Up) اعلام شد، اما اعلام نشد که قرار است که از Warm Up تعدادی را انتخاب کنند که در ۱۰ دقیقه پایانی اعلام شد. و سپس ۱۰ نفر برای راند دوم (چون Warm Up راند اول به حساب آمد) انتخاب شد. بعد از آن نیز چند نفر برای بست تریک (Best Trick) انتخاب شدند.  یک راند کامل بست تریک، اول بر روی رمپ (کوارتر)، بعد فان باکس و ریل...!!!

از سیستم داوری و... بگذریم، اما در کل اگرسیو ایران بسیار پیشرفت کرده و طبق نظرات اکثر دوستان چه اسکیت بود کارها چه اگرسیو کارها، مسابقات اینلاین اگرسیو از هیجان و تکنیک های بسیاری برخوردار بود و جای تبریک به تمامی اگرسیو کارها دارد.

منتظر نظرات همگی شما دوستان هستیم.

همگی موفق باشید.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۵/۲۶ساعت 13:54  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

طبق معمول، باز هم عده ای اعلام کرده اند که در تاریخ ۹/۵/۱۳۸۷ همایش و مسابقه ای در باشگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد!

اما از آن جایی که عملکرد فدراسیون و باشگاه انقلاب به گونه ای بوده که امسال به هیچ عنوان مسابقه ای رسمی برگزار نشده، نمی توان باز هم به اینگونه اخبار اعتماد کرد!

Skate Board

در هر صورت طبق این خبر در تاریخ ذکر شده همایشی در باشگاه انقلاب برگزار خواهد شد.

همایش!!!

هرگاه اعلام می کنند که مسابقه ای وجود دارد و سپس اجرا نمی شود با استفاده و بهانه کلمه همایش همه چیز را به نفع خود پایان می دهند.

چند بار از آغاز سال تا به امروز همایش بر گزار شد؟ چند بار از نقاط مختلف اسکیت کاران آمده اند به بهانه مسابقه و سپس بعد از این که هیچ برنامه ای اجرا نشد اعلام می کنند که این هم همایش بوده و فقط می خواستیم همه دور هم جمع شوند؟!!!...

دوست عزیز جناب آقای بهنام،

از اینکه به این بلاگ سر زدید و نظر داید ممنونم، من هم واقعا بخاطر این همه کمبود امکانات متاسفم و در ضمن به تمامی دوستانی که بدون داشتن امکانات به سطح بالایی در اسکیت رسیده اند تبریک می گویم (مخصوصا به شما جناب بهنام و به تمامی دوستانی که از شهرهای مختلف از جمله شیراز و اصفهان که در دوره قبل آمده بودند و بسیار عالی کار می کردند).

عده ای عقیده دارند که اسکیت کاران تهرانی امکاناتی مانند باشگاه انقلاب دارند، در پاسخ این دوستان باید بگویم که در باشگاه انقلاب هم فقط عده ی خاصی می توانند تمرین کنند مخصوصا کسانی که از لحاظ مالی مشکلی ندارند. برای ورود به باشگاه انقلاب باید ۳۰۰۰ تومان پرداخت و برای استفاده از پیست اگرسیو و برد باید مبلغ ۴۰۰۰ تومان دیگر پرداخت کرد یعنی در مجموع ۷۰۰۰ تومان، البته اوایل این سیستم قابل قبول بود زیرا این مبلغ برای استفاده از پیست به مدت یک روز تا شب بود اما جدیدا از ساعت ۷ عصر تا حداکثر ۱۱ شب می توان از پیست استفاده کرد!!! به این ترتیب باز هم می توان گفت امکانات خاصی برای تمرین حتی برای بسیاری از بچه های تهران وجود ندارد!!! 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۵/۰۳ساعت 17:12  توسط نیما منظوری  | 

با سلام

دوستانی که با اگرسیو و برد سر و کار دارند و برای مسابقات خود را آماده می کنند، برای چندمین بار شاهد آن بودند که مسابقه ای برگزار نشد! حالا به خبری که هنوز در سایت فدراسیون اسکیت هست، نگاه کنید:

«در روز سه شنبه مورخ 24/2/1387 سومین جلسه انجمن اسکیت اگرسیو وبرد باحضور رئیس  واعضا ی انجمن در محل فدراسیون برگزار شد .

در این جلسه مقرر شد  که در اواخر خردادماه یکدوره مسابقات اسکیت اگرسیو ویکدوره مسابقات اسکیت برد قهرمانی کشور  در تهران برگزار گردد .»

خرداد ماه که گذشته است...

Aggressive واقعا برگزاری یک مسابقه برای تمامی علاقه مندان به اگرسیو و برد یک آرزو شده است و همچنین اکثر افراد از وعده هایی که فدراسیون می دهد و به آن عمل نمی کند ناراضی هستند و همگی از فدراسیون اسکیت و تمامی مسئولین محترم خواهشمندیم که بیشتر به اوضاع اگرسیو اسکیتینگ و برد رسیدگی کنند.

اگرسیو

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۰۴/۰۴ساعت 13:16  توسط نیما منظوری  | 

دوستان گرامی،

طبق اعلام فدراسیون اسکیت،  همایش و مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی اسکیت اگرسیو و برد، در روز جمعه ۲۴ خرداد ماه برگزار نخواهد شد.

Board

به علت حدف شدن اطلاعیه مسابقات از سایت فدراسیون اسکیت، اینجانب به فدراسیون مراجعه کردم و طبق صحبت هایی که صورت گرفت مشخص شد به علت برگزاری مسابقات  هاکی و تمرینات تیم هاکی باشگاه انقلاب و آماده نبودن وضعیت برای برگزاری مسابقات کشوری از طرف باشگاه انقلاب و همچنین آماده نبودن موارد دیگر، شرایط برای برگزاری  همایش و  مسابقات قهرمانی کشور  اماده نبوده و به همین دلیل مسابقات به اوایل تابستان موکول شد. (دوستان توجه داشته باشند که اخباری که در بالا ذکر شده مجموعه ای از صحبت هایی بود که در فدراسیون به اطلاع من رساندند و اگر موضوع دیگری نیز مطرح است من از آن مطلع نیستم).

Aggressive

تاریخ دقیقی برای برگزاری مسابقات تا کنون اعلام نشده اما به زودی از طرف فدراسیون اعلام خواهد شد و به اطلاع شما دوستان خواهم رساند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۳/۲۲ساعت 22:45  توسط نیما منظوری  | 

سلام

خبر مهم

اگرسیو کاران و برد باز ها آماده باشید که ۲۷ اردیبهشت مسابقه دارید!

۲۷ اردیبهشت، باشگاه انقلاب مسابقات

دوستی در قسمت نظرات سوالاتی مطرح کرده بودند که چون پاسخ آن ها کلی بوده و ممکن است برای بسیاری از کسانی که به این بلاگ می آیند یا اگرسیو کاران را می بینند مطرح شود، این جا پاسخ می دهم.

اگرسیو

-آیا پیست اگرسیو در ایران هست؟

--> در پاسخ باید گفت در ایران پیستی که استاندارد و کامل باشد و جود ندارد. در باشگاه انقلاب قسمتی را به رشته اگرسیو و اسکیت بورد (Skate Board) اختصاص داده اند که همان طور که دوستان مطلع هستند خراب شده بود اما به تازگی در حال تعمیر و ساخت مجدد آن هستد. در بعضی شهر ها و استان های دیگر نیز قسمت های بسیار کوچکی که بتوان اگرسیو نامید پیدا می شود.

اما اصلی ترین محل هایی که می توان در تهران اگرسیو کار کرد، پارک پلیس، پارک ایران زمین، بوستان گفتوگو، باشگاه انقلاب و چند جای دیگر که زیاد بزرگ نیستند اما خود من از کار کردن در آن محل ها لذت می برم و ناگفته نماند که اگرسیو کاران و بورد باز های بسیار خوبی هم دارند از جمله پارک شفق (در یوسف آباد) و پارک لاله (که خود من در آنجا زیاد تمرین می کنم)

همچنین وسایلی هم خود افراد می سازند (مثل خود من) از جمله لوله، تخته پرش و ...

اگرسیو

-چند نفر در ایران اگرسیو کار می کنند؟

--> تعداد دقیق اگرسیو کاران را نمی توان گفت اما تقریبا در کل ایران شاید ۲۰۰ یا ۳۰۰ نفر (شاید هم خیلی کمتر) باشند. بعضی افراد اسکیت اگرسیو دارند اما به هیچ عنوان آن را نمی شناسند و به هر دلیلی آن را خریده اند به جز برای تمرین اگرسیو!!!

پرسیدن این دو سوال و پاسخ دادن به آن ها باز هم این سوال را در ذهن ایجاد می کند که آیا اصلا اگرسیو در ایران و برای مسئولین جایگاهی دارد؟

اگر مسئولین به فکر ساختن فقط یک پیست در تهران هستند باید بدانند که فقط اگرسیو نیست، اسکیت بورد هم پیست می خواهد و همچنین بی ام اکس (BMX).

خبر بسیار مهم                                                                   خبر بسیار مهم

اگرسیو کاران و برد باز ها آماده باشید که ۲۷ اردیبهشت مسابقه دارید!

۲۷ اردیبهشت، باشگاه انقلاب مسابقات

اگرسیو

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۱/۳۱ساعت 13:10  توسط نیما منظوری  | 

عکس هفته سایت Rate a Skater:

Chadwick Williams - Sweatstance

Pic of the week

امتیاز ۸ از ۱۰

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۳ساعت 0:31  توسط نیما منظوری  | 

عکس هفته سایت Rate A Skater:

Ash - Topsoul Through The Angled Kink

TopSoul

امتیاز ۸.۹ از ۱۰

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۶/۱۰/۲۱ساعت 15:54  توسط نیما منظوری  | 

عکس هفته سایت Rate A SKater:

Aggressive

Bio7

امتیاز ۹ از ۱۰

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۰/۱۲ساعت 17:37  توسط نیما منظوری  |